Oleje i olejki dla Twojej skóry

Skrzyp polny – właściwości i zastosowanie
Skrzyp polny – właściwości i zastosowanie
25 kwietnia 2017
Burak – wartość odżywcza i właściwości lecznicze
Burak – wartość odżywcza i właściwości lecznicze
23 maja 2017
Oleje i olejki dla Twojej skóry
Dla utrzymania pięknej cery niezbędna jest pielęgnacja od wewnątrz i od zewnątrz. Sekretem wielu kobiet, dbających o młody i kwitnący wygląd, jest uzupełnienie kosmetyczki o pielęgnacyjne oleje i olejki. Jojoba, kokos, dzikie róże, migdały czy granaty potrafią zdziałać cuda!

Olejek różany na trądzik i przebarwienia

Olejek różany powinien znaleźć się na liście „kosmetyków” obowiązkowych każdej kobiety. Można dodać kroplę tego płynnego piękna do kremu przed wsmarowaniem go w skórę twarzy lub wetrzeć olejek bezpośrednio. Olejek różany słynie z wysokiej zawartości witaminy A i kwasu retinowego. Hamuje rogowacenie i powstawanie zmian naskórka. Chorobowo zmienioną tkankę zamienia na nową, ponieważ ma działanie złuszczające. Reguluje wydzielanie sebum i odtyka pory. Pomaga w leczeniu trądziku i przebarwień. Stymuluje również produkcję kolagenu. Olejek różany zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6, które poprawiają wygląd skóry i dodają jej elastyczności.

Jojoba, czyli płynna regeneracja

Największe właściwości nawilżające ma olejek jojoba. Pozwala on utrzymać młody wygląd na dłużej, dzięki zawartości witamin C i E przyśpieszających regenerację komórek. Dodatkowo wygładza, usuwa przebarwienia i zmarszczki. Ma nietłustą konsystencję, więc można go stosować bezpośrednio na skórę.

Odmładzające pestki granatowca

Olej z pestek owoców granatowca wyróżnia się silnymi właściwościami przeciwstarzeniowymi (anti-aging). Trwają badania nad jego zastosowaniem w leczeniu raka skóry. Swoje walory zawdzięcza wysokiej zawartości bioflawonoidów. Ich obecność powoduje, że oleju tego można z powodzeniem używać zamiast kremu z filtrem – chroni on skórę przed szkodliwymi promieniami UV. Jest również zalecany jako środek na oparzenia słoneczne. Olej z pestek granatowca nie tylko wygładza zmarszczki, ale także działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Szybko się wchłania, więc jego stosowanie nie jest kłopotliwe.

Olej z migdałów panaceum na zmęczenie

Dla regeneracji zmęczonej i zniszczonej słońcem cery zaleca się używanie oleju z migdałów. Zawiera on witaminy E i K, poprawiające krążenie i przywracające elastyczność. Jest blokerem promieni UV a badania dowodzą, że skutecznie leczy uszkodzenia naskórka, spowodowane oparzeniami słonecznymi. Dodatkowo zmiękcza, odmładza i poprawia tonację skóry. Jest to olej hypoalergiczny, więc jego stosowanie jest całkowicie bezpieczne i nie grozi reakcją uczuleniową. Najlepiej wmasować kilka kropli oleju w skórę przed położeniem się spać.

Kokos na problemy skórne

Olej kokosowy to skarbnica witamin E, C i z grupy B. Wspomaga więc regenerację naskórka, wymiata wolne rodniki, spowalniając starzenie się skóry i wzmaga produkcję kolagenu. Zawiera również cenny kwas laurynowy, który ma działanie bakteriobójcze i przeciwzapalne. Skutecznie zwalcza uciążliwy trądzik czy opryszczkę. Doskonale nawilża i uelastycznia. Zmniejsza suchość naskórka a nawet likwiduje łupież. Chroni skórę przed szkodliwymi promieniami UV. Nierafinowany olej kokosowy można stosować jako balsam do pielęgnacji całego ciała i odżywczą maseczkę do włosów.
facebook