Nawodnienie to podstawa w letnie dni. Najlepiej pić wodę mineralną, dzienna dawka dla kobieto to 1500 ml, dla mężczyzn 2000 ml. Przy bardzo wysokich temperaturach ta wartość wzrasta o 500 ml!
Szczególnie w upalne dni należy ograniczyć spożywanie nadmiernej ilości soli oraz cukrów. To one odpowiedzialne są za zatrzymywanie wody w organizmie, a największe ich ilości znajdują się w wysoko przetworzonej żywności. Warto sięgać po zioła działające moczopędnie- świetnie sprawdzi się pokrzywa, mniszek lekarski czy koper.
wpływa na prawidłowe funkcjonowanie prostaty
zmniejsza uczucie ciężkich i zmęczonych nóg
wpływa na stan skóry problematyczne i skory głowy
wspomaga krążenie żylne
Wystarczy już 20-30 minut, aby zmniejszyć opuchliznę, która towarzyszyła nam cały dzień. Potrzebny będzie zwinięty koc lub poduszka wsunięta pod nogi w trakcie popołudniowej drzemki. Kluczowym jest, aby nogi były wyżej niż klatka piersiowa.
Statyczna praca przy biurku wiąże się ciągłym zmienianiem pozycji na wygodniejszą. Niestety nie zawsze idzie ona w parze z właściwym przepływem krwi i limfy w naszym organizmie. Krótkie spacery po szklankę wody do kuchni, a po pracy półgodzinny spacer to remedium na wiele dolegliwości.
W drodze ze spaceru warto zawitać do sklepu zielarskiego lub ekologicznymi produktami ą i kupić sól Epsom. Ma ona właściwości zmiękczające, złuszczające skórę oraz przeciwobrzękowe. Wieczorna kąpiel w roztworze z solą Epsom to połączenie przyjemnego z pożytecznym.
Codzienny masaż, szczególnie przy użyciu specjalnych żeli to pomocne rozwiązanie. Efekt ich użycia jest niemalże natychmiastowy, a dla uzyskania lepszego efektu należy zwrócić uwagę na technikę wykonywanego masażu. Zaleca się, aby wmasowywać substancję od kostek w kierunku kolan, zgodnie z zasadą ruchu w kierunku serca.